Jak udržovat svoje pracovní místo hygienicky a sterilně čisté?

Práce kosmetičky, lash stylistky, manikérky a pedikérky je spojená s dennodenní návštěvou klientů ve Vašem salónu. Abyste zabránili přenosu a šíření různých nákaz, soustřeďte se na správné dezinfikování svých pomůcek a pracovního místa. Při vykonávaní kosmetických procedur se musíte hlavně soustředit na každodenní dezinfekci pracovních nástrojů, které používáte (pinzety, kosmetické nůžky, kleště, kadeřnické nůžky, pilníky apod.) a dezinfekci pracovního místa.

Jaké přípravky používat na dezinfekci pomůcek?

Na dezinfekci pracovních nástrojů doporučujeme používat dezinfekce, které jsou baktericidní, virucidní a zároveň fungicidní. Smart Lashes nabízí svým klientům dezinfekci na pomůcky pod označením B40. Dezinfekce je přímo určená na dezinfekci nástrojů, ploch a pomůcek. Na eshopu jsou k dispozici různé varianty objemu B40: 1 l, 0.5 l, 200 ml.

Jak dezinfikovat pracovní nástroje (pinzety, pilníky, nůžky):

Dezinfekce pomůcek se skládá z chemického (použití dezinfekčního roztoku) a fyzikálního (použití UV sterilizátoru) procesu. Dezinfekce má dvojfázový stupeň:

1. mechanické odstranění nečistot,

Po použití pomůcek odstraňte mechanickým pohybem zbytky lepidla a používaných produktů. Na odstranění použijte klidně pinzetu nebo kartáček. Následně umyjte pomůcky vlažnou vodou. Během mechanické očisty dochází k snížení počtu mikroorganizmů na daném místě. Pomůcky a nástroje nechejte vysušit.

2. samostatná dezinfekce – sterilizace,

Po osušení pomůcky nastříkejte dezinfekčním prostředkem. Dezinfekci nechejte zaschnout na pomůckách. Dezinfekční roztok musí zasáhnout celou plochu dezinfikovaného předmětu. Roztok nechejte působit po dobu stanovenou výrobcem, nejčastěji to bývá po dobu cca 30 minut. Pokud máte v salónu sterilizační box, ponořte pomůcky do boxu, po dobu působení dezinfekce. Po aplikaci dezinfekčního roztoku můžete pomůcky následně sterilizovat. Vložit dezinfikované nástroje do UV sterilizátoru na 6 minut. Ultrafialové paprsky zabíjejí bakterie a působení paprsků dosahuje účinnost více jako 99 %. Následně dezinfikované předměty uložte na sterilní nerezový podnos-tác. V této chvíli jsou pomůcky opět připravené k použití.

Dezinfekce pracovního místa: 
Dezinfekci pracovního místa se věnujte po ukončení pracovního procesu. Zaměřte se na dezinfekci: kosmetických stolíků, lamp na manikúru, kosmetických křesel a umyvadel. Tyto lokality disponují vysokým procentem šíření nákazy. Plochy zařízení, které přicházejí do přímého kontaktu s tělem zákazníka se musí umývat a dezinfikovat po každém zákazníkovi.

Jak si správně dezinfikovat ruce?
Před začátkem procedury si ruce dokonale umyjte čistícím prostředkem a teplou vodou. Následně si na ruky aplikujte dezinfekční roztok. Na eshopu Smart Lashes najdete tuto dezinfekci pod označením C10. Dezinfekce na ruce je taktéž dostupná ve více objemových provedeních. K dezinfekci rukou se výhradně používají biocidní dezinfekce. V případě znečištění rukou biologickým materiálem se ruce musí umýt a dezinfikovat přípravkem s bakteriocidním a virucidním účinkem.

Nezapomínejte na dostatečnou hygienu svého pracovního místa a pomůcek a zabraňte šíření nákazy a infekce. Sterilizaci vykonávejte každý den po ukončení pracovního procesu. V případě, že nedisponujete větším množstvím pomůcek sterilizaci vykonejte po odchodu klienta.