Průvodce řasami


Průvodce řasami Smart Lashes

V nabídce Smart Lashes naleznete velké množství nejrůznějších typů řas pro prodlužování. Pro zkušenější lash stylistky asi není problém vybrat právě ty řasy, které potřebuje pro svoji práci, avšak pro nováčky může být výběr velký problém. Proto zde naleznete přehledné dělení řas podle základních parametrů a jednotlivých typů.
 

Délka řas

Délka řas se uvádí v milimetrech a v naší nabídce naleznete řasy v délce 6 až 20 mm. Délku řas vybírá lash stylistka spolu se zákaznicí podle jejího přání, výsledného efektu a kvality přírodních řas klientky. Prodloužené řasy nesmí zatěžovat přírodní řasy, aby nedocházelo k jejich předčasnému vypadávání. Kratší řasy se zpravidla používají do vnitřního koutku a delší řasy do vnějšího koutku, avšak záleží na vybraném efektu. Pro přirozenější efekty se používají kratší řasy, pro výrazné efekty zpravidla řasy delší.

Tloušťka řas

V naší nabídce naleznete řasy o tloušťce 0,05 až 0,25 mm. Stejné jako délka řas, tak i tloušťka je vybírána podle několika faktorů. Záleží na přání klientky, jak výrazný má být výsledný efekt, jak kvalitní má zákaznice přírodní řasy a také na použité metodě prodlužování. Pro přirozenější efekty se používají tenčí řasy, pro výrazné efekty řasy tlustší. Pokud jsou řasy prodlužovány klasickou metodou (jedna umělá řasa je aplikována na jednu přírodní řasu), používají se spíše řasy tlustší. Při prodlužování objemovými metodami (aplikace více umělých řas na jednu přírodní řasu) se používají řasy tenčí nebo již v přímo připravených trsech po několika řasách. Při objemových metodách musí být kladen zvláštní důraz na nezatěžování přírodních řas. I pomocí objemových metod lze díky výběru tenkých řas dosáhnout přirozeného výsledku.
 

Zatočení/zakřivení řas

Stupeň zatočení řas se označuje písmeny, kdy například B jsou řasy téměř rovné a D hodně zatočené. Existují také další typy řas jako jsou například řasy L, kdy je začátek řasy rovný a až další část řasy zatočená. Nejčastěji se používají zatočení typu C a D. Jednotlivé typy zatočení lze libovolně kombinovat podle žádaného efektu.

Typy řas

Mink – matné řasy ideální pro přirozené efekty prodlužování řas.

Silk – řasy s hedvábným leskem vhodné pro výraznější typy efektů.

Nano – řasy s unikátními mikropóry. Díky mikropórům jsou lehčí než jiné typy řas a umožňují lepší adhezi lepidla na řasy, a tak delší výdrž prodloužených řas.

Cashmere – řasy s unikátním tvarem. Jejich průřez je plochý, a proto jsou lehčí a lépe přilnou na přírodní řasu. Díky tomu prodloužené řasy vydrží po delší dobu.

XD Light – řasy v již předpřipravených trsech speciálně určené pro objemové prodlužování řas. Stačí zvolit trs po požadovaném množství řas a aplikovat ho na přírodní řasu stejně jako ostatní typy řas.

Easy Fan – řasy speciálně určené pro objemové prodlužování řas. Díky jejich unikátnímu uložení na pásce ve dvou řadách, lze vytvořit trs o požadovaném množství řas jejich jednoduchým uchopením pinzetou.

Speciální – řasy určené pro speciální příležitosti. Sem můžeme zařadit řasy barevné, melírované či s kamínky a glitry. Tyto řasy se většinou nepoužívají na každodenní nošení a nejsou aplikovány na všechny přírodní řasy. Lze je aplikovat například pouze na několik řas pro zvýraznění daného efektu nebo je využít na speciální příležitosti jako je ples, halloween, focení apod.

Pokud chcete o jednotlivých typech řas vědět více, sledujte naše sociální sítě, blog nebo se přihlaste k odebírání našich novinek. Můžete se také přihlásit na některý z našich kurzů, kde vám naši profesionální lektoři rádi zodpoví všechny otázky.